Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


crm:admin:googlesync

Synchronizace se službami Google

Úvod

Aplikace InTouch CRM může přistupovat ke službám Google při splnění několika podmínek, či kroků.

  1. Registrace aplikace
  2. Vygenerování potřebného Server API KEY
  3. Povolení služeb, ke kterým může aplikace přistupovat

Registrace aplikace

https://console.developers.google.com/ (je nutné se přihlásit pod existujícím Google účtem, pod kterým bude aplikace registrovaná). Kliknete na „Create Project“ a vyplníte jméno projektu (např. InTouch CRM)

Krok 1

Po zvolení projektu je dále nutné nastavit (povolit) služby, ke kterým chcete, aby aplikace mohla přistupovat - levé meníčko „APIs Manager“, „Library“).

V seznamu vyberete (nebo vyhledáte) „Google Maps JavaScript API“ (pro hromadné zobrazování kontaktů na mapě) a „Google Maps Geocoding API “ (pro zjišťování GPS souřadnic kontaktů a poboček z adresy).

Krok 2

Oveření povolených API můžete pomocí API Manager\Dashboard.

Krok 3

Nyní je nutné aplikaci InTouch CRM ve vašem „projektu“ zaregistrovat a nechat si vygenerovat „API KEY“, které pak vložíte do nastavení v CRM. Toto API KEY je pak používáno při komunikaci s Google službami a Google tak „ověří“, že může požadavky zpracovat (a zároveň měří statistiky a max. počty použití).

V levé nabídce API Manager zvolte „Credentials“ a přes tlačítko „Create credentials\API key“ si nechte vygenerovat „API KEY“. Poté můžete zvolit jakým způsobem bude toto API key používáno - HTTP a do „Accept requests from these HTTP referrers (web sites)“ vypíšete adresu serveru, kde Vám běží InTouch CRM, nebo ponechejte None.

Toto „API KEY“ je pak nutné nastavit v aplikaci v Nastavení\Aplikační nastavení - Rozšířené a políčko „Public API KEY“.

crm/admin/googlesync.txt · Poslední úprava: 29.04.2019 13:04 autor: herman